
**Paxten Aaronson schittert: FC Utrecht verpulvert koploper Ajax met klinkende 4-0 zege*
**UTRECHT –** In een spectaculaire Eredivisie-wedstrijd die de kaarten in de titelstrijd flink heeft geschud, heeft FC Utrecht zondagmiddag een onvergetelijke overwinning geboekt op Ajax. De ploeg uit de Domstad versloeg de regerend koploper met maar liefst 4-0 in Stadion Galgenwaard. Eén van de grote uitblinkers was de jonge Amerikaanse middenvelder Paxten Aaronson, die zijn stempel drukte op het duel met een doelpunt en een sterke algehele prestatie.
### **Verrassing van formaat**
Weinigen hadden verwacht dat Utrecht, dat in het midden van de ranglijst bivakkeert, zo overtuigend zou afrekenen met de Amsterdammers. Ajax, dat de afgelopen weken in topvorm verkeerde en vol vertrouwen richting het kampioenschap leek te gaan, kreeg geen moment grip op de wedstrijd.
Vanaf het eerste fluitsignaal legde Utrecht een hoog tempo op en zette het Ajax onder druk met agressief spel en snelle combinaties. Al in de achtste minuut was het raak: Tasos Douvikas rondde een voorzet van Modibo Sagnan fraai af en zette de toon voor wat zou volgen.
### **Aaronson schittert**
Kort na rust was het de beurt aan Paxten Aaronson, de 20-jarige middenvelder van de Verenigde Staten, die in januari overkwam van Eintracht Frankfurt. In de 49e minuut kreeg hij de bal op de rand van het strafschopgebied na een slimme pass van Jens Toornstra. Met een beheerste trap in de rechterhoek liet hij Ajax-keeper Diant Ramaj kansloos en tekende hij voor de 2-0.
Het was Aaronsons eerste doelpunt in de Eredivisie en een die de aandacht van de Amerikaanse media ongetwijfeld zal trekken. Zijn energieke spel, slimme positionering en lef aan de bal maakten hem tot een van de uitblinkers op het veld.
### **Ajax in de touwen**
Ajax probeerde zich terug te vechten, maar werd telkens afgetroefd in de duels. Trainer John van ’t Schip bracht enkele wissels, maar het mocht niet baten. Utrecht bleef druk zetten en profiteerde optimaal van de ruimte die de bezoekers lieten vallen.
In de 65e minuut maakte Othmane Boussaid de 3-0 na een fraaie solo, en in de slotfase maakte invaller Sam Lammers het feest compleet met een harde kopbal uit een hoekschop: 4-0.
### **Reacties na afloop**
Trainer Ron Jans van FC Utrecht was na afloop vol lof over zijn ploeg: *“Dit was misschien wel onze beste wedstrijd van het seizoen. Alles klopte vandaag: de energie, het positiespel, de afwerking. Paxten laat zien waarom we hem gehaald hebben. Hij is jong, hongerig en brengt flair.”*
Ook Aaronson zelf toonde zich tevreden: *“Het voelt geweldig om mijn eerste goal hier te maken, en dan nog wel tegen een topploeg als Ajax. Ik wil belangrijk zijn voor het team, en dit is een mooie stap.”*
### **Gevolgen voor de titelstrijd**
Door de nederlaag van Ajax en het gelijke spel van PSV eerder dit weekend is de strijd om de landstitel weer helemaal open. Utrecht klimt met de zege naar de achtste plek en heeft zich steviger in de strijd om de play-offs genesteld.
De onverwachte maar verdiende overwinning zal nog lang nagepraat worden in Utrecht – en mogelijk ook aan de andere kant van de oceaan, waar fans van de USMNT verheugd zullen zijn over de opkomst van een nieuwe ster: Paxten Aaronson.
Leave a Reply